All American Lacrose
Group By: Season | School | State
Show: Season   State   School  

High School Lacrosse All-Americans

School: All Schools   State: <not available>   Season: 1997
Travis Taylor, (Air Force Academy; CO Springs, CO)
Mike Kanach, (Annandale High School, VA)
Jason Ouellet, (Avon Old Farms School, CT)
Bob Gormsen, (Baldwin High School, NY)
Brandon Testa, (Bethpage Senior High School, NY)
Scott Yavarow, (Billerica Memorial High School, MA)
Matt Rossi, (Boston College High School; Eastern, MA)
Chris Faulkner, (Boulder High School, CO)
John Glatzel, (Boys\' Latin School of Maryland, MD)
Greg Patchak, (Boys\' Latin School of Maryland, MD)
Kevin Buchan, (Bridgewater-Raritian, NJ)
Brian LaMastro, (Bridgewater-Raritian, NJ)
Jeremy Metz, (Brother Rice High School, MI)
Brad Schwalm, (Brunswick School, CT)
Kris Kehr, (C. Milton Wright , MD)
John Hartnett, (Caesar Rodney High School, DE)
Ken Maroon, (Caesar Rodney High School, DE)
Eben Roberts, (Caesar Rodney High School, DE)
Michael Henehan, (Canandaigua Academy, NY)
Zach Herbert, (Cape Elizabeth High School, ME)
Josh Coffman, (Carthage Central High School, NY)
Andy Jonas, (Charlotte Country Day School, NC)
Eric Kittle, (Chesapeake Senior High School, MD)
School: CO Academy
Alex Stanton, (CO Academy; Evergreen, CO )
Christian Pforr, (Cold Spring Harbor; Nassau County, NY )
School: Comsewogue
Charles Pearson, (Comsewogue; Suffolk County, NY )
Jamie Sharpe, (Comsewogue; Suffolk County, NY )
Darryl Dimare, (Concord-Carlisle; Eastern, MA )
School: Daniel Hand
Ryan Milligan, (Daniel Hand; Madison/Public, CT)
School: Darien
Ryan Damon, (Darien; Public, CT )
Mark Okrent, (Darien; Public, CT )
Kyle Szmanczyk, (Darien; Public, CT )
Eddie McKinnon, (DeMatha Catholic; WA DC Metro, MD )
School: DeSmet Jesuit
Beau Barnett, (DeSmet Jesuit; St. Louis, MO )
Ryan Cook, (Detroit Country Day, MI)
School: Division Avenue
Eric Wedin, (Division Avenue; Nassau/Levittown, NY )
School: Durham Academy
Hunter Henry, (Durham Academy; NCISSA, NC )
Brian Zeithaml, (Durham Academy; NCISSA, NC )
Jeff Sonke, (Earnest W. Seholm High School, MI)
School: Episcopal
Tyler Gilbert, (Episcopal; Alexandria, VA )
Matt Bailer, (Episcopal Academy; Eastern, PA )
Michael Keating, (Episcopal Academy; Eastern, PA )
School: Farmingdale
Chris Gabrielli, (Farmingdale; Nassau, NY )
John Burns, (Fayetteville-Manlius; Central, NY)
School: Fordham Prep
Tom Galavin, (Fordham Prep; NY Metro, NY )
Paul Koechler, (Fordham Prep; NY Metro, NY )
B.J. Praeger, (Garden City High School, NY)
School: Georgetown Prep
Scott Doyle, (Georgetown Prep; Bethesda, MD )
Justin Hawkins, (Georgetown Prep; Bethesda, MD )
Ted Holmes, (Germantown Academy; Eastern, PA )
School: Greenwich
Phil Matkovic, (Greenwich; Public, CT )
Jason Lavey, (Harborfields High, NY)
School: Henninger High
Justin Kohlbrenner, (Henninger High; Central, NY )
Matt Striebel, (Hotchkiss School; New England-Western, CT )
Marc Morley, (Hugh Williams Senior High; Canton, NY )
School: Kennebunk
Nick Myers, (Kennebunk, ME)
School: Kent County
Justin Berry, (Kent County; Eastern Shore, MD )
School: Kent Denver
Josh Holman, (Kent Denver; Englewood, CO )
School: Kirkwood
Scott Gilbert, (Kirkwood, MO)
Matt Maloney, (La Salle College HS; Eastern, PA )
Mike Morsell, (La Salle College HS; Eastern, PA )
School: Lafayette
Phil Schaefer, (Lafayette, MO)
Drew Bucktooth, (Lafayette High School, NY)
School: Lakeside School
Mark Dingfield, (Lakeside School; Seattle, WA )
School: Landon School
Jordan Archibald, (Landon School; Bethesda, MD)
School: Lincoln Sudbury
Alex Mummolo, (Lincoln Sudbury; Eastern, MA )
Kevin Quinn, (Lincoln Sudbury; Eastern, MA )
School: Londonderry
Jeff Reinhart, (Londonderry, NH)
School: Longmeadow 
Jason Chircop, (Longmeadow , MA)
School: Loomis Chaffee
Brian, (Loomis Chaffee; New England Western/Windsor, CT )
School: Lower Merion
Adam Solow, (Lower Merion; Eastern, PA )
School: Loyola Academy
Paul Dougherty, (Loyola Academy, IL)
School: Lyman
Billy Parker, (Lyman, FL)
Brian Sargent, (Lyman, FL)
School: Mahopac
Jeremy Guski, (Mahopac; Hudson Valley, NY )
School: Manhasset
P.J. DiConza, (Manhasset; Nassau, NY )
School: Marple Newtown
Randy Kleinman, (Marple Newtown, PA)
Joe Kostack, (Marple Newtown, PA)
School: McCallie School
Cory Ayers, (McCallie School; Chattanooga, TN )
Dallas Chapman, (McCallie School; Chattanooga, TN )
School: McLean
Alex Brown, (McLean, VA)
Jason Lewyn, (Memphis University School; Memphis, TN )
Sam Margolis, (Middlebury Union; Middlebury, VT)
Ross Montgomery, (Middlebury Union; Middlebury, VT)
School: Miramonte
Taylor Shoop, (Miramonte; San Francisco, CA )
School: Montclair
Anthony Perna, (Montclair, NJ)
Matt Trevenen, (Montclair, NJ)
School: Moorestown
Dan Clark, (Moorestown; North, NJ )
School: Moses Brown
Mike Guild, (Moses Brown; New England Eastern, RI )
Chris Rotelli, (Moses Brown; New England Eastern, RI )
School: Mount Hebron
Kyle Campbell, (Mount Hebron, MD)
Mike Stromberg, (Mount Hebron, MD)
School: Mountain Lakes
Matt Breslin, (Mountain Lakes; North, NJ )
Jamie Breslin, (Mountain Lakes; North, NJ )
Rob Peters, (Mountain Lakes; North, NJ )
School: New Canaan
Mike Adair, (New Canaan; Public, CT )
School: New Trier
Patrick Kenneally, (New Trier; Wilmette, IL)
School: Newton North
Matt Dias, (Newton North, MA)
School: Niskayuna
Dan Newman, (Niskayuna; Albany, NY )
Ryan Penney, (Northfield Mt. Hermon; New England Northern, MA )
School: Orchard Park
Jason Januszkiewicz, (Orchard Park; Buffalo, NY )
School: Oswego
Dave Perlman, (Oswego, NY)
School: Peddie School
Rodger Colbert, (Peddie School, NJ)
Beau Standish, (Phillips Exeter Academy; New England Eastern, NH)
Andrew Brown, (Pinkerton Academy; Derry, NH )
Greg Klotz, (Pinkerton Academy; Derry, NH )
Joe Barile, (Plainview-Old Bethpage John F. Kennedy; Nassau, NY )
School: Poly Prep
Robert Wilcox, (Poly Prep; NY Metro, NY )
School: Potomac School
Chase Stock, (Potomac School, DC)
Benjamin Herr, (Queen Anne's County; Eastern Shore/Centreville, MD )
School: Regis Jesuit
Mike Law, (Regis Jesuit; Denver, CO )
School: Ridgewood
Kevin Lawn, (Ridgewood, NJ)
Mike Springer, (Ridgewood, NJ)
School: Robinson
Mike Roop, (Robinson; Northern/Fairfax, VA )
Wes Speaks, (Robinson; Northern/Fairfax, VA )
School: Rush-Henrietta
Shawn Nadelen, (Rush-Henrietta, NY)
School: Sachem
Dough Shanahan, (Sachem; Suffolk, NY )
Brendon O Brien, (Saint Ignatius Prep, CA)
J.C. Metivier, (Salisbury School; New England Western, CT )
School: Severna Park
Rob Worthing, (Severna Park; Anne Arundel, MD )
Tim Walters, (Sewickley Academy; Western, PA )
School: Shaker
David Hills, (Shaker; Albany/Latham, NY )
School: Shenendehowa
Don Little, (Shenendehowa; Albany, NY )
School: Springfield
John Brasko, (Springfield; Eastern, PA )
School: St. Alban's
Winship Ross, (St. Alban's, DC)
School: St. Andrew's
Cameron Conrad, (St. Andrew's; South/Boca Raton, FL )
David Lee, (St. Andrew's; South/Boca Raton, FL )
School: St. Andrews
John Landay, (St. Andrews, DE)
Tripp Callan, (St. Anne\'s-Belfield School, VA)
Pope Hackney, (St. Christopher\'s School, VA)
Jason Pohlman, (St. Francis Prep; Buffalo, NY )
John Harvey, (St. George's School; Newport, RI )
Duncan Woodward, (St. George's School; Newport, RI )
School: St. Joseph
Sean Elliott, (St. Joseph, NY)
School: St. Mary's Prep
Jay Penske, (St. Mary's Prep; Orchard Lake, MI )
School: Tabor Academy
Carson Smith, (Tabor Academy; New England Eastern, MA )
School: Taft School
David Jenkins, (Taft School; New England Western, CT )
School: Thacher School
Nicholas Stephens, (Thacher School; Ojai, CA )
Tim Wesley, (University of Detroit Jesuit; Detroit, MI )
School: VT Academy
Brendan Brew, (VT Academy; New England Northern, VT )
School: Waldorf
Cliff Lorenzo, (Waldorf, NY)
School: Walter Panas
Brian Dalton, (Walter Panas; Hudson Valley/Lakeland, NY )
Greg Horowitz, (Walter Panas; Hudson Valley/Lakeland, NY )
Jason Motta, (Walter Panas; Hudson Valley/Lakeland, NY )
School: Ward Melville
Rich Kunkel, (Ward Melville)
Mike Monfett, (Ward Melville)
School: Watkins Mill
Curtis Demers, (Watkins Mill; Montgomery, MD )
School: Waynflete
Clayton Rockefeller, (Waynflete, ME)
School: West Chester
Bobby Horsey, (West Chester; Eastern, PA )
School: West Genesee
Eric Burns, (West Genesee; Central, NY )
School: Weymouth
Jeff Zella, (Weymouth; Eastern, MA )
School: Winchester
Scott Brooks, (Winchester; Eastern, MA )
School: Wiscasset
Tom DeCourcey, (Wiscasset, ME)
Tommy Pearce, (Woodberry Forest; Piedmont, VA )
Rob Frattarola, (Yorktown High School, NY)
Matt Kull, (Yorktown High School, NY)