All American Lacrose
Group By: Season | School | State
Show: Season   State   School  

High School Lacrosse All-Americans

School: All Schools   State: <not available>   Season: 2000
Peter Stone, (Annandale High School, VA)
Lance Vitt, (Arapahoe High School, CO)
Blaise Fletcher, (Archmere Academy, DE)
School: Bernards High
Anthony Alexandre, (Bernards High; Salisbury, NJ )
Matt Astarita, (Bethpage Senior High School, NY)
Matt Rewkowski, (Bethpage Senior High School, NY)
George Gullage, (Billerica Memorial High School, MA)
Mike McGuire, (Bishop O Connell High School, VA)
Dan Lamonica, (Boys\' Latin School of Maryland, MD)
Dan DiPietro, (Brewster High School, NY)
Dave Snyder, (Brewster High School, NY)
Matt Apel, (Bridgewater-Raritian, NJ)
Matt Mueller, (Brother Rice High School, MI)
Nate Sullivan, (Brother Rice High School, MI)
Chris Elrod, (Brunswick School, CT)
School: Bullis 
Tom Cowles, (Bullis , MD)
Gavin Zorbach, (C. Milton Wright , MD)
Tom Moriarty, (Canisius High School, NY)
Andrew Braziel, (Cape Elizabeth High School, ME)
Nick Krunkkala, (Cape Elizabeth High School, ME)
Joe Cahill, (Cape Henlopen High School, DE)
Corey Mahoney, (Cape Henlopen High School, DE)
Mike Powell, (Carthage Central High School, NY)
Andrew Murray, (Centennial High School, MD)
Mike Riordan, (Centreville High School, VA)
School: Chaminade
Bryan McAleer, (Chaminade, NY)
Zack Wallace, (Charles W. Baker High School, NY)
John Bourgeois, (Charlotte Country Day School, NC)
Jimmy Hlavacek, (Charlotte Country Day School, NC)
School: Chenango Forks
David Pavlik, (Chenango Forks; Southern Tier/Port Crane, NY )
School: Concord
Aaron Paskalis, (Concord, NH)
Tom Lipinski, (Concord-Carlisle; Eastern, MA )
School: Coral Springs
Chris Moyer, (Coral Springs, FL)
School: Cortlandt Manor
Sean Lindsay, (Cortlandt Manor; Hudson Valley, NY )
School: Darien
Charley Howe, (Darien; Public, CT )
Peter Kennedy, (Darien; Public, CT )
Alex Zink, (Darien; Public, CT )
Rich Kratz, (Delbarton High School, NJ)
A.J. Kuen, (Delbarton High School, NJ)
Justin Smith, (DeMatha Catholic; WA DC Metro, MD )
School: Denver East
Kip Malo, (Denver East, CO)
Spencer Stenmark, (Denver East, CO)
School: Dover
Ryan Naftzinger, (Dover, DE)
School: Dulaney
Bret Barrow, (Dulaney; Baltimore, MD )
Bryant Will, (Dulaney; Baltimore, MD )
School: Duxbury
Tom Daniels, (Duxbury; Eastern, MA )
Neil Lundberg, (Earnest W. Seholm High School, MI)
School: Easton
Trey Rider, (Easton; Eastern Shore/Carroll County, MD )
Matthew Russell, (Fairfield College Preparatory School, CT)
Tim DeBlois, (Fayetteville-Manlius; Central, NY)
Alex Fountain, (Fayetteville-Manlius; Central, NY)
Alex Foutain, (Fayetteville-Manlius; Central, NY)
School: Fordham Prep
Steven Piacente, (Fordham Prep; NY Metro, NY )
Scott Demoise, (Franklin Regional; Western/Murraysville, PA )
Corey O Neil, (Franklin Regional; Western/Murraysville, PA )
Corey O'Neil, (Franklin Regional; Western/Murraysville, PA )
Mickey Blum, (Garden City High School, NY)
Peter LeSueur, (Garden City High School, NY)
School: Georgetown Prep
Bill Gerrish, (Georgetown Prep; Bethesda, MD )
School: Gilman School
Ryan Boyle, (Gilman School; Baltimore/MIAA, MD )
Lance Zimmerman, (Gilman School; Baltimore/MIAA, MD )
School: Glenbrook South
Kevin Lenz, (Glenbrook South, IL)
Ross Petersen, (Glenbrook South, IL)
School: Glens Falls
Sean McGowan, (Glens Falls; Albany, NY )
School: Golden
Chris Bluse, (Golden, CO)
School: Greenwich
Greg Bastis, (Greenwich; Public, CT )
School: Guilderland
Nick Culotti, (Guilderland; Albany, NY )
Kyle Barrie, (Haverfood School; Eastern, PA )
Ted Hart, (Haverfood School; Eastern, PA )
Marc Young, (Haverfood School; Eastern, PA )
School: Henderson High
Nick McCreary, (Henderson High; Eastern/West Chester, PA )
School: Hereford
Rob Bateman, (Hereford; Baltimore, MD )
School: Hewlett
Jason Donegar, (Hewlett; Nassau, NY )
School: Hicksville
Jeremy Kyrkostas, (Hicksville; Nassau, NY )
School: Hingham
Ned Hare, (Hingham; Eastern, MA )
School: Holbrook Sachem
Corey Harned, (Holbrook Sachem; Suffolk, NY )
Dan Cesere, (Holderness School; New England Northern, NH )
School: Horace Mann
Spencer Gellman, (Horace Mann; NY Metro, NY )
School: Hudson
Matt Eizenberg, (Hudson; North, OH )
Dan Bivona, (Hunterdon Central; North, NJ )
Andrew Conforti, (Hunterdon Central; North, NJ )
School: Huntington
Matthew Howell, (Huntington; Suffolk, NY )
School: Hyde School
Jeff Biggs, (Hyde School; New England-Eastern, ME )
Ross Sanner, (Hyde School; New England-Eastern, ME )
School: J.M. Bennett
Kyle Anderson, (J.M. Bennett; Eastern Shore/Caroll County, MD )
Tom Nolan, (Jesuit College Prep; Dallas, TX )
School: Kent Denver
Geordy Bishop, (Kent Denver; Englewood, CO )
School: La Jolla
Zach Dostart, (La Jolla, CA)
Adam Cummins, (La Salle College HS; Eastern, PA )
Shawn Quinn, (Lake Brantley High School, FL)
School: Lake Mary 
Ken Ho, (Lake Mary , FL)
School: Lakeside School
David Fine, (Lakeside School; Seattle, WA )
Jeff Jorve, (Lakeside School; Seattle, WA )
School: Lamar
Travis Bryan, (Lamar; Houston, TX )
School: Landon School
John Bordley, (Landon School; Bethesda, MD)
Ted Lamade, (Landon School; Bethesda, MD)
School: Lincoln Sudbury
Keith McGilvary, (Lincoln Sudbury; Eastern, MA )
Michael Martino, (Long Island Lutheran; NY Metro, NY )
Jesse Sorensen, (Long Island Lutheran; NY Metro, NY )
School: Longmeadow 
Brian Weeks, (Longmeadow , MA)
School: Lovett School
Chris Maxwell, (Lovett School; Atlanta, GA)
School: Lower Merion
Erik Blindenbacher, (Lower Merion; Eastern, PA )
Aaron Jaffe, (Lower Merion; Eastern, PA )
John Christmas, (Lower Merion High School, PA)
Ricky Schultz, (Loyola Blakefield; Baltimore, MD )
School: Manhasset
Chris Mucciolo, (Manhasset; Nassau, NY )
School: Massena
Kevin Foster, (Massena; St. Lawrence, NY )
Thomas Robinson, (Memphis University School; Memphis, TN )
Thomas Robinson,, (Memphis University School; Memphis, TN )
Jordon Benjamin, (Middlebury Union; Middlebury, VT)
Jordan Benjamin, (Middlebury Union; Middlebury, VT)
Craig Fleishman, (Montclair-Kimberly Academy, NJ)
Matthew McIntosh, (Montgomery Bell Academy; Nashville, TN )
School: Montpelier
Colin Apple, (Montpelier, VT)
School: Moses Brown
Edmund Yip, (Moses Brown; New England Eastern, RI )
School: Mount Hebron
Neil Goldman, (Mount Hebron, MD)
School: Mountain Lakes
Greg Bayvel, (Mountain Lakes; North, NJ )
Mike Buck, (Mountain Lakes; North, NJ )
Joe Duncan, (Mountain Lakes; North, NJ )
Brad Young, (Mt. Lebanon High School; Western/Pittsburgh, PA)
School: New Canaan
Paul Jepsen, (New Canaan; Public, CT )
School: New Trier
Mike Zach, (New Trier; Wilmette, IL)
School: Niskayuna
Jeff Bryan, (Niskayuna; Albany, NY )
School: Norfolk Academy
Phil Hucles, (Norfolk Academy; Piedmont, VA )
School: North
Don Northey, (North; Grosse Pointe, MI )
Brad Myers, (North Yarmouth Academy, ME)
Matt Demaine, (Northfield Mt. Hermon; New England Northern, MA )
School: Orchard Park
Brian Meyers, (Orchard Park; Buffalo, NY )
Justin Wnuk, (Orchard Park; Buffalo, NY )
School: Oyster River
Eric Seidel, (Oyster River; Durham, NH )
School: Peddie School
Rich D Andrea, (Peddie School, NJ)
Rich D'Andrea, (Peddie School, NJ)
School: Penfield
Nick Allegretti, (Penfield; Monroe County, NY )
Jonathan Manley, (Penn Yan Academy, NY)
School: Penncrest
Mark Mackrides, (Penncrest; Eastern/Media, PA )
B.J. Radcliffe, (Penncrest; Eastern/Media, PA )
Ryan Glennon, (Phillips Exeter Academy; New England Eastern, NH)
Mike Saraceni, (Phillips Exeter Academy; New England Eastern, NH)
School: Pingree School
David Glasson, (Pingree School; New England Eastern, MA )
School: Pingry
Andrew Houston, (Pingry, NJ)
Chris Legare, (Pinkerton Academy; Derry, NH )
Paul Lord, (Pinkerton Academy; Derry, NH )
School: Pittsford
Mike Levin, (Pittsford; Monroe County, NY )
School: Pope
Brent Holloway, (Pope; Atlanta, GA )
School: Potomac School
Dan Doty, (Potomac School, DC)
School: Poughkeepsie
Andrew Agoliati, (Poughkeepsie; New England Western, NY )
School: Poway
Jason Zierke, (Poway; San Diego, CA )
Jordan Bayly, (Redmond/Eastlake, WA)
School: Ridgewood
Adam Bourke, (Ridgewood, NJ)
Craig Lutwyler, (Ridgewood, NJ)
School: Ridley
Chris Crooks, (Ridley; Eastern, PA )
Nick D Angelo, (Ridley; Eastern, PA )
Nick D'Angelo, (Ridley; Eastern, PA )
School: Riverside
Tom Raspet, (Riverside; Durham, NC )
School: Robinson
Matt Fassnacht, (Robinson; Northern/Fairfax, VA )
Brice Roberts, (Robinson; Northern/Fairfax, VA )
School: Roxbury Latin
Lucas Robertson, (Roxbury Latin; Boston, MA )
Tony Alexandre, (Salisbury School; New England Western, CT )
Tim Kirchner, (San Francisco University; San Francisco, CA )
School: Seneca Valley
Damian Hall, (Seneca Valley; Montgomery, MD )
Mike Ricucci, (Seneca Valley; Montgomery, MD )
School: Severna Park
Paul Gillette, (Severna Park; Anne Arundel, MD )
Dave Wagner, (Severna Park; Anne Arundel, MD )
Jesse Schroeder, (Sewickley Academy; Western, PA )
School: Shaker
Dave Coughlin, (Shaker; Albany/Latham, NY )
School: Skaneateles
Dave Pittard, (Skaneateles; Central, NY )
School: Skyline
Lucio Mejia, (Skyline; Oakland, CA )
School: Smithtown
Bryan Campo, (Smithtown; Suffolk, NY )
School: South Carroll
Dan Stansbury, (South Carroll; Carroll County, MD )
School: South Side
Joe McDermott, (South Side; Nassau/Rockville Centre, NY )
Tim White, (South Side; Nassau/Rockville Centre, NY )
Justin Patterson, (Southeast Guilford High; Greensboro, NC )
Justin Patterson,, (Southeast Guilford High; Greensboro, NC )
School: St. Andrew's
Jared Siemens, (St. Andrew's; South/Boca Raton, FL )
Vince Smith, (St. Anne\'s-Belfield School, VA)
Vandy Vanderwalker, (St. Anne\'s-Belfield School, VA)
Vandy Vanderworker, (St. Anne\'s-Belfield School, VA)
Andrew Huelskoetter, (St. John the Baptist; Suffolk Catholic, NY )
Adam Swyers, (St. John the Baptist; Suffolk Catholic, NY )
Ted Bade, (St. Louis Country Day; St. Louis, MO )
School: St. Mark's
Tom Moschos, (St. Mark's; New England Independent , MA )
Reed Sothoron, (St. Mary's Ryken; Lexington Park, MD )
School: St. Pauls
Greg Berube, (St. Pauls; Independent School League, NH )
School: Summit
Ned Britt, (Summit; North, NJ )
School: Taft School
Jake McKenna, (Taft School; New England Western, CT )
Kevin Nee, (Taft School; New England Western, CT )
Tim Pettit, (Taft School; New England Western, CT )
School: Tatnall
Matt Fink, (Tatnall; Wilmington, DE )
Dustin Betthauser, (Thomas A. Edison, VA)
Nick Harness, (Thomas Worthington; North, OH )
John Wendling, (Thomas Worthington; North, OH )
School: Torrey Pines
Ben Brown, (Torrey Pines; San Diego, CA)
School: Towson
Ben DeFelice, (Towson; Baltimore, MD )
School: Trabuco Hills
Darren Mandell, (Trabuco Hills, CA)
School: Upper Arlington
John Focht, (Upper Arlington, OH)
Brett Hughes, (Upper Arlington, OH)
School: Ward Melville
Drew Casino, (Ward Melville)
Matt Monfert, (Ward Melville)
Matt Monfett, (Ward Melville)
Chris Passavia, (Ward Melville)
Mark Nelson, (Waterford School; Sandy, UT )
School: West Genesee
Steve Brundage, (West Genesee; Central, NY )
Steve Lykudis, (West Genesee; Central, NY )
School: West Linn
Josh Parker, (West Linn, OR)
School: Weymouth
Corey Fox, (Weymouth; Eastern, MA )
Larry McDonald, (Weymouth; Eastern, MA )
Ryan Walsh, (Weymouth; Eastern, MA )
Ryan Neward, (Williamsville East; Buffalo, NY )
School: Wilsonville
Jason Woebkenberg, (Wilsonville, OR)
School: Wilton
Ryan Drummond, (Wilton; Public, CT )
School: Winchester
Mike Kuttner, (Winchester; Eastern, MA )
David Lynch, (Winchester; Eastern, MA )
School: Winter Park
Kevin Norris, (Winter Park, FL)
School: Woburn
Alex Pirani, (Woburn; Eastern, MA )
Charles Smith, (Woodberry Forest; Piedmont, VA )
School: Woodstock
Bob Wannop, (Woodstock, VT)
School: Yarmouth
Evan Spear, (Yarmouth, ME)
Chris Collins, (Yorktown High School, NY)
Andrew Collins, (Yorktown High School, NY)
Chris Watson, (Yorktown High School, NY)